Skatkammervine

En del af vort sortiment opbevares under særlige forhold. Vine fra denne liste skal bestilles og kan leveres i løbet af 1-2 dage i butikken.
Kontakt os altid først, da listen kun vedligeholdes periodisk og dermed ikke er et udtryk for aktuelt lager.

HusVinÅrgangAntalDKK inkl. Moms
Alvaro PalaciosL’Ermita201117.500,00
BeringerNapa Valley Chardonnay20112275,00
BeringerNightingale Private Reserve19901795,00
BeringerPrivate Reserve Chardonnay20111460,00
Bernard Magrez Ch. Pape ClémentClémentin de Pape Clément20121575,00
Bodegas HablaHabla No. 120051400,00
Blandy’sMadeira 37,5 cl19991400,00
Ch. Bel-Air LagraveSeguin-Bacquey19701295,00
Ch. De ChambrunLalande-de-Pomerol20031495,00
Ch. FombraugeSaint-Emilion Grand Cru19951395,00
Ch. Gruaud LaroseSaint Julien19971595,00
Ch. Gruaud LaroseSaint Julien20102675,00
Ch. Lafite RothshieldPauillac199017.005,00
Ch. MeyneyCh. Meyney Cru Bourgeois Saint-Estéphe19851795,00
Ch. Vielle Tour la RoseSaint-Emilion Grand Cru20091150,00
Clarendon Hills VineyardAstralis200112.990,00
Clarendon Hills VineyardAstralis201032.990,00
Clarendon Hills VineyardAstralis201212.990,00
Clarendon Hills VineyardKangarilla Vineyard20011495,00
Clarendon Hills VineyardRomas Vineyard20021740,00
Clos Saint JeanDeus Ex Machina201012.995,00
Clos Saint JeanDeus Ex Machina201121.295,00
Clos Saint JeanLa Combe Des Fous20032695,00
Clos Saint JeanLa Combe Des Fous20102695,00
DelasCôte-Rôtie Seigneur de Maugiron20022625,00
Dom PerignonP2200012.495,00
Dom. Du Rousset-PeyragueySauternes20021350,00
Dom. Du Rousset-PeyragueySauternes20051350,00
Dom. Pierre DamoyChambertin Clos de Beze Vielles Vignes200711.395,00
Dominio de PingusFlor de Pingus20121795,00
Dominio de PingusPingus201124.995,00
Dominio de PingusPSi20141250,00
Felton RoadBlock 320101625,00
Felton RoadBlock 320132595,00
Felton RoadBlock 320141625,00
Felton RoadBlock 520132625,00
Felton RoadBlock 520142625,00
FeuerheerdColheita Port197011.100,00
FlowersCamp Ridge Meeting Chardonnay20111700,00
GajaBarbaresco200921.595,00
Gérard BertrandCigalus Blanc20131295,00
Gérard BertrandClos d’Ora201221.800,00
Gérard BertrandClos d’Ora201321.800,00
Gérard BertrandL’Hospitalet20121310,00
Gérard BertrandLegend Vintage Rivesaltes197411.595,00
Graham’sCrusted Port20001300,00
Graham’sLes Stone Terraces201521.500,00
Graham’sLes Stone Terraces201621.500,00
Graham’sNe Oublie Very Old Tawny Port (Bottle no. 111 of 686)1882165.000,00
Graham’sQuinta dos Malvedos MG201213.000,00
Graham’sQuinta dos Malvedos Tappit Hen 2,25L201617.495,00
Graham’sQuinta do Vesuvio20111995,00
Graham’sQuinta do Vesuvio20121995,00
Graham’sQuinta do Vesuvio20152995,00
Graham’sQuinta do Vesuvio20162650,00
Graham’sQuinta dos Vesuvio Capela201621.295,00
Graham’sQuinta do Vesuvio Tappit Hen 2,25L201622.795,00
Graham’sSingle Harvest Port195213.595,00
Graham’sSingle Harvest Port196112.895,00
Graham’sSingle Harvest Port196312.995,00
Graham’sSingle Harvest Port197211.995,00
Graham’sSingle Harvest Port198211.995,00
Graham’sSingle Harvest Port (37,5 cl)19861995,00
Graham’sSingle Harvest Port199421.095,00
Graham’sSix Grapes Reserve20151250,00
Graham’sVintage Port198011.595,00
Graham’sVintage Port198311.595,00
Graham’sVintage Port20003850,00
Graham’sVintage Port20035795,00
Graham’sVintage Port20073745,00
Graham’sVintage Port20166795,00
Graham’sVintage Port Tappit He 2,25L201613.595,00
Guerrieri RizzardiRecioto di Soave20081175,00
Guerrieri RizzardiVilla Rizzardi Amarone20031425,00
Hamilton Russell VineyardPinot Noir20081295,00
Joseph DrouhinClos des Mouche199611.195,00
Joseph DrouhinClos des Mouche20101995,00
Joseph DrouhinClos des Mouche Blanc20101995,00
Joseph DrouhinSaint-Veran20141165,00
Joseph DrouhinSavigny-Les-Beaune Clos des Godeaux20112300,00
Louis JardotGevrey-Chambertin Les Cazetiers20082839,00
Marchesi di BaroloBarolo Cru Cannubi20041525,00
Marchesi di BaroloBarolo Cru Cannubi20071595,00
Marchesi di BaroloBarolo Cru Cannubi20101525,00
Marchesi di BaroloBarolo Cru Cannubi20132525,00
Marchesi di BaroloBarolo Cru Cannubi 10 Year Special Edition200511.100,00
Marchesi di BaroloBarolo del Comune di Barolo20071425,00
Marchesi di BaroloBarolo del Comune di Barolo20081375,00
Marchesi di BaroloBarolo Riserva199022.495,00
Marchesi di BaroloSarmassa 10 years spc.ed.200651.495,00
Marchesi di FrescobaldiCastel Giocondo Brunello di Montalcino20033350,00
Marchesi di FrescobaldiCastel Giocondo Brunello di Montalcino20042350,00
Marchesi di FrescobaldiCastel Giocondo Brunello di Montalcino20051350,00
Marchesi di FrescobaldiCastel Giocondo Brunello di Montalcino Riserva20001695,00
Marchesi di FrescobaldiLamaione Castel Giocondo Montalchino20001495,00
Marchesi di FrescobaldiLuce delle Vite20121785,00
Marchesi di FrescobaldiLuce delle Vite Brunello di Montalchino200321.000,00
NoemiaJ. Alberto MG201611.395,00
Noon WineryNoon Eclipse20081495,00
Noon WineryNoon Eclipse20101495,00
Noon WineryNoon Reserve Shiraz20101795,00
PenfoldsGrange200114.500,00
PenfoldsGrange200514.500,00
PenfoldsGrange200714.500,00
PenfoldsMagill Estate Shiraz20082895,00
PenfoldsMagill Estate Shiraz20092895,00
PenfoldsMax’s Shiraz / CS20141230,00
Schloss JohannisbergerGelblack20162200,00
Schloss JohannisbergerRosalack Auslese 37,5 cl20161450,00
Schloss JohannisbergerSilberlack GG20161495,00
Stag’s LeapCask 23201012.055,00
SzepsyAszú Tokaji 6 puttonyos200621.080,00
Three SticksChardonnay20155500,00
Three SticksPinot Noir20153395,00
TorbreckLes Amis200611.255,00
TorbreckRoussanne Marsanne20071305,00
TorbreckRunRig200621.995,00
TorbreckThe Descendant200611.200,00
TorbreckThe Factor20031900,00
TorbreckThe Factor20051900,00
TorbreckThe Steading20081450,00
Viña ErrazurizDon Maximiano20071550,00
Viña ErrazurizDon Maximiano20144550,00
Viña ErrazurizDon Maximiano20152650,00
Viña ErrazurizKai200511.200,00
Viña ErrazurizKai201211.200,00
Viña ErrazurizKai201421.200,00
Viña ErrazurizLa Cumbre20156550,00
Viña ErrazurizLas Pizarras20162850,00
Viña ErrazurizSeña201311.295,00
Viña ErrazurizViñedo Chadwick200912.495,00
Opdateret April 2019